Vintersæson 2024/2025
****************************
Tilmelding åbner mandag d. 19. august 2024 kl.19.00

 
OBS! Vi tager forbehold for evt. ændringer
 
Havdrup Idræts Center, Hal 2 
Hal 2 del 1:
 
Mandag:
16.45-18.15
Super Spring Mini (+8 år) (udtagede gymnaster)
Instruktør: Lene, Christina, Mette 
 
18.15-19.30 (opvarmning i del 3 fra kl. 17.30)
Super Spring Aspirant (+9 år) 
 (udtagede gymnaster)
Instruktør: Maria, Eline, Louise
 
19.30-21.15 (opvarmning i del 3 fra kl. 19.00)
Super Spring (+12 år) 
 (udtagede gymnaster)
Instruktør:Torben, Pernille, Christoffer
 
Hal 2 del 2:

Mandag:
16.45-18.15
Super Spring Mini (+8 år) 
 (udtagede gymnaster)
Instruktør: Lene, Christina, Mette
 
18.15-19.30 (opvarmning i del 3 fra kl. 17.30)
Super Spring Aspirant (+9 år) 
 (udtagede gymnaster)
Instruktør: Maria, Eline, Louise
 
19.30-21.15 (opvarmning i del 3 fra kl. 19.00)
Super Spring (+12 år) 
 (udtagede gymnaster)
Instruktør: Torben, Pernille, Christoffer
 
Hal 2 del 3:
 
Mandag:
16.15-17.15
Familie Tons (3-5 år)
Instruktør: Mette
 
17.30-18.15
Super Spring Aspirant (+9 år) 
 (udtagede gymnaster)
Instruktør: Maria, Eline, Louise
 
19.00-21.15
Super Spring (+12 år) 
 (udtagede gymnaster)
Instruktør:Torben, Pernille, Christoffer
Hal 2 del 1:
 
Tirsdag:
16.30-18.00
Spring Kidz 2 (0.-1. klasse)
Instruktør: Belinda, Alex

18.00-19.00 
(opvarming i del 3 fra 17.30)
Spring Kidz 3 (2.-3. klasse)
Instruktør: Belinda, Alex

19.00-20.30 
(opvarmning i del 3 fra 18.30)
Spring Junior (+4. klasse)
Instruktør: Belinda, Alex
 
Hal 2 del 2:

Tirsdag:
16.30-18.00
Spring Kidz 2 (0.-1. klasse)
Instruktør: Belinda, Alex


17.00-18.00
Spring Kidz 2 (0.-1. klasse)
Instruktør: Belinda, Alex


18.00-19.00 (opvarming i del 3 fra 17.30)
Spring Kidz 3 (2.-3. klasse)
Instruktør: Belinda, Alex

19.00-20.30 (opvarmning i del 3 fra 18.30)
Spring Junior (+4. klasse)
Instruktør: Belinda, Alex
 
Hal 2 del 3:
 
Tirsdag:
10.00-11.00
Formiddagsgymnastik
Instruktør: Jeanett

16.30-17.30
Jump4Boys Mini (4-6 år)
Instruktør: Jonas
 
17.30-18.00
Spring Kidz 3 (2.-3. klasse) Opvarmning
Instruktør: Belinda, Alex

18.30-19.00
Spring Junior (+3. klasse) Opvarmning
Instruktør: Belinda, Alex

 
Hal 2 del 1:
 
Onsdag:
16.00-17.00
Forældre/barn (2-4år)
Instruktør: Stine
 
17.00-18.00
Jump4Boys (7-13 år)
Instruktør:Anna-Lena, Mikkel

18.00-20.00
Super Spring Aspirant (+9 år)  (udtagede gymnaster)
Instruktør: Maria, Eline, Louise
 

Hal 2 del 2:

Onsdag:
16.00-17.00
Forældre/barn (2-4år)
Instruktør: Stine
 
17.00-18.00
Jump4Boys (8-13 år)
Instruktør: Anna-Lena, Mikkel

18.00-20.00
Super Spring Aspirant (+9 år)  (udtagede gymnaster)
Instruktør: Maria, Eline, Louise
 
Hal 2 del 3:
 
Onsdag:
 
 
 
 
 
16.30-18.00
Parkour
Instruktør: Christian
 
19.30-20.30
Barre Fitness
Instruktør:


 
Hal 2 del 1:
 
Torsdag:
16.00-17.00
Jump4Fun
(for overvægtige og sårbare børn 6-16 år)
Instruktør: Monica, Andreas

17.00-19.00
Super Spring Mini (+8 år)  (udtagede gymnaster)
Instruktør: Lene, Christina, Mette

19.00-21.00
Super Spring (+12 år)  (udtagede gymnaster)
Instruktør: Torben, Pernille, Christoffer

21.00-22.00
Team Allstars
Instruktør: Christina, Torben
 
Hal 2 del 2:

Torsdag:
16.00-17.00
Jump4Fun
(for overvægtige og sårbare børn 6-16 år)
Instruktør: Monica, Andreas

17.00-19.00
Super Spring Mini (+8 år)  (udtagede gymnaster)
Instruktør: Lene, Christina, Mette

19.00-21.00
Super Spring (+12 år)  (udtagede gymnaster)
Instruktør: Torben, Pernille, Christoffer

21.00-22.00
Team Allstars
Instruktør: Christina, Torben
 
Hal 2 del 3:

Torsdag:
16.20-17.20
Spilopperne  (3-5 år)
Instruktør: Lonnie, Lisbeth

17.30-18.30
Spring Kidz 1 (5-6 år)
Instruktør: Lonnie, Lisbeth

18.30-19.30
Crossgym
Instruktør: Jack

20.30-21.00
Team Allstars
Instruktør: Christina, Torben
Hal 2 del 1:

Fredag:
16.00-18.00
Nerf 
Instruktør: Christian, Johan
 
 
Hal 2 del 2:

Fredag:
16.00-18.00
Nerf
Instruktør: Christian, Johan
 
Hal 2 del 3:

Fredag:
16.00-18.00
Nerf
Instruktør: Christian, Johan
Hal 2 del 1:

Søndag:
9.30-11.00
Familie tons
Instruktør: Jonas
 
 
Hal 2 del 2:

Søndag:
9.30-11.00
Familie tons
Instruktør: Jonas
 
Hal 2 del 3:

Søndag:

 

Havdrup Idræts Center, Multisalen Hal 2

Mandag:
10.00-11.00
Fitness Reformer
Instruktør: Jeanett

11.00-12.00
Efterfødsels fitness
Instruktør: Jeanett

16.00-17.00
HGI Dance Kids (0-2.klasse) 
Instruktør: Stine

 

17.00–18.10
Jumping Fitness
Instruktør: Jeanett

18.10-19.15
Body, Mind & Styrke
Instruktør: Minna

19.15-20.15
Zumba Fitness
Instruktør: Sandra
 

 

Tirsdag:
8.30-09.45
Rolig Yoga
Instruktør: Jeanett

16.00-17.00
HGI Dance Teens (+12 år)
Instruktør: Linnea, Louise

17.00-18.00
HGI Dance Tweens (9-11 år)
Instruktør: Linnea, Louise

 

18.00-19.00
Strong Nation
Instruktør: Julie S.

19.00-20.45
Boksemotion - voksne
Instruktør: Tim og Klaus
Lukket hold

 

Onsdag:
17.30-18.45
Jumping Fitness
Instruktør: Jeanett


18.45-19.45
DanceMix
Instruktør: Kamilla
 

 

Torsdag:
17.00-18.00
Pilates
Instruktør: Iben

18.10-19.20
Pilates Reformer
Instruktør: Iben

19.30-20.45
Boksetræning
Instruktør: Tim og Klaus

 

 
Lørdag:
8.00-9.00
Yoga
Instruktør: Jeanett

9.15-10.30
Jumping Fitness
Instruktør: Jeanett


Søndag:
8.30-9.15
Zumbini
Instruktør: Sandra

Gymnastiksalen på Havdrup Skole
Mandag:



 
 
Tirsdag:

 
 
Onsdag:
18.30-19.30
Lej et bordtennisbord

19.30-20.30
Lej et bordtennisbord
 
 
Torsdag:



 
 
Fredag:
 

Vores sponsorer